Daniel Bulham en Marcel Teeuwen, het zijn geen onbekenden bij VV Bergambacht. Na hun jarenlange spelerscarriere brengen ze nu voor het tweede jaar op rij alle ervaringen over op de jongste jeugd van onze vereniging. Vorig seizoen stond het duo op zaterdag al langs de kant voor de coaching, maar dit seizoen is er doorgepakt en geven zij met veel plezier ook training aan de JO9-1, waarin hun beide zoons actief zijn.
 
Daniel (36 jaar) kwam na Schoonhoven, ONA, UNIO en Olympia uit bij Bergambacht als speler. Hij speelde hier zowel bij de zondag- als zaterdagafdeling. Vier jaar geleden stopte hij hiermee voor zijn kids, want hij wilde geen halve dagen meer kwijt zijn aan de voetbal. Samen met Marcel heeft hij niet gevoetbald. Marcel (43 jaar) bouwde toen al af in het tweede en derde elftal van de zondag, na zo’n 20 jaar selectie voetbal daar te hebben gespeeld. Toen het echt niet meer ging met zijn versleten heup, besloot Marcel te stoppen. Ze hoefden niet lang na te denken om verder te gaan met de jeugd en daarmee hun steentje bij te dragen als vrijwilliger: ‘’Het maakt het vooral leuk dat de jongens het leuk vinden. Daarnaast is het mooi om te zien dat de jongens/spelers de tips oppakken en ook daadwerkelijk beter worden. Onze ervaring en gedrevenheid willen wij zo overbrengen en deze leeftijd is een mooie en juiste uitgangspositie om de basis aan te leren, zoals bijvoorbeeld passen en aannemen. Dat is het belangrijkste van het voetbal.’’
 
Het jonge JO9-1 team was bijna in zijn geheel vorig seizoen JO8-1, op twee jongens na. Marcel vertelt vol trots over dit team: ‘’Vorig seizoen begonnen wij in de derde klasse, maar wij wonnen alles dik en mochten al snel naar de tweede klasse. Ook dit ging ons gemakkelijk af en we stoomden zelfs door naar de eerste klasse. En dat met 4 jongens van 6 jaar en 4 jongens van 7 jaar, fantastisch knap toch?!’’ Nu zijn ze allemaal een jaartje ouder, maar spelen ze ook weer tegen wat grotere jongens. ‘’Daar vertellen we nooit iets over hoor, anders durven ze niet meer’’, grapt Marcel. ‘’En daarnaast, wij vinden het geen excuus, want dit team kan gewoon goed voetballen. Dit seizoen starten we in de tweede klasse en proberen we natuurlijk weer te promoveren.’’
 
Dit seizoen geven Daniel en Marcel ook training aan dit team. Dit doen zij op maandag en woensdag, waarbij de maandag gericht is op de wedstrijd en op woensdag een circuittraining. Bij het indelen van de training kijken ze vooral naar wat de jongens nodig hebben. ‘’Het niveau van de training moet wel aansluiten op het niveau van de jongens, want we moeten ze niet overvragen en niet teveel gaan eisen. Plezier staat voor ons beide hoog in het vaandel’’, zegt Daniel. ‘’We proberen de jongens beter te maken en vullen elkaar hiermee fantastisch aan’’, voegt Marcel toe. ‘’Ik ben verdediger geweest en let op de basis en het opbouwen, Daniel is de technicus, aanvaller van origine en de speler met het inzicht. Dat talent zag ik twee jaar geleden bij het bedrijvenvoetbal voor het eerst. Ik zei tegen mijn vrienden, ik heb nu toch iemand geregeld… Daniel had binnen vijf minuten al meerdere panna’s uitgedeeld. Ook op de training is het een goochelaar, geweldig!’’
 
De gedrevenheid van Marcel valt ook Daniel op: ‘’Hij heeft een enorme drive en gaat heel internet af om oefeningen te vinden om de jongens beter te maken. Hij vraagt het uiterste van zichzelf, maar haalt tegelijkertijd daardoor ook het onderste uit de kan bij de jongens op een positieve, leuke manier. Hij staat daardoor altijd gepassioneerd voor de groep en dat slaat over op de spelertjes.’’ Het duo vult elkaar perfect aan en zelf zeggen zij ook: ‘’Vier ogen zien meer dan twee!’’
 
Ook in het dagelijkse leven geven Daniel en Marcel alles voor hun werk. Daniel is pedagogisch medewerker op een crisisnachtopvang van jongeren tussen de 18 en 23 jaar die om verschillende redenen dakloos zijn geworden. ‘’Dit is een tijdelijk onderkomen en wij zorgen voor een ondersteuningsplan, waarmee we ze helpen door te stromen naar een passende zorgaanbieder waar ze aan hun toekomst kunnen gaan werken.’’ Marcel is eigenaar van modewinkel Streakers in Schoonhoven en voetbal is voor hem, net als voor Daniel, een uitlaatklep. ‘’Racefietsen en voetbal zijn voor mij echte hobby’s, naast familie en vrienden. Op zaterdag lekker met de jongens op pad en zondag naar De Kuip.’’