Na tien jaar het tweede elftal van Cabauw te hebben getraind, heeft Aram Kroos een volgende uitdaging gevonden. De 50-jarige inwoner van Papekop is de nieuwe trainer van het tweede selectie-elftal van VV Bergambacht.

Daarmee volgt de docent lichamelijke opvoeding op een middelbare school in Gouda Simon van Nieuwkasteele op. Aram heeft altijd een goed gevoel gehad bij zijn nieuwe club. ''Ik heb zelf gereageerd op de vacature die vrij kwam. Het is een prettige en kleinschalige dorpsclub. Dat merkte ik al toen ik hier zelf kwam voor wedstrijden.''

En dat was dus in de afgelopen tien jaar als trainer van VV Cabauw en daarvoor als voetballer. Aram speelde in de jeugd en twee jaar als selectiespeler bij Schoonhoven waarna hij ook als voetballer actief was bij Cabauw. ''Dat waren een paar mooie jaren waarin we in de derde en zelfs in de tweede klasse speelden.''

Aram is al begonnen bij VV Bergambacht en legt uit hoe hij zijn nieuwe klus aanpakt. ''Ik probeer de spelers individuele tips mee te geven en ze toe te passen om daarmee vervolgens met het team taakbewust de wedstrijden te benaderen. Met deze tips laat ik ze in hunzelf geloven, want mijn intentie is niet om spelers rigoureus te veranderen, maar juist bijsturen en de individuele kracht benutten. Dit probeer ik altijd op een positieve en geduldige manier over te brengen op de groep. Tijdens trainingen stem ik de oefenvormen zoveel mogelijk af op de verbeterpunten in de wedstrijden. Het doel voor komend seizoen is een zo goed mogelijk en lopend elftal neerzetten. Dit moet in combinatie gaan met plezier en gezelligheid.''

De eerste weken zijn verlopen zoals Aram dat graag ziet: ‘’Spelers willen serieus trainen en beter worden. Op die manier kan je ergens naar toe werken met een groep, een eenheid vormen tussen de spelers en ontwikkeling creëren in inzicht en vaardigheden. Het geeft voldoening en plezier om hier met elkaar aan te werken.’’ Het gaat bij het tweede elftal van Bergambacht volgens Aram niet alleen om presteren. ''Deze druk is niet zo groot als bij het eerste. Het team bestaat voor een groot deel uit jonge spelers die zich nog willen ontwikkelen. Daar is de coaching dan ook wat meer op gericht. Uiteraard wil ik, en ik ga ervanuit de spelers ook, zo veel mogelijk winnen.''

Daarnaast is gezelligheid dus belangrijk voor de nieuwkomer en na zijn eerste avonden op de club merkt hij dat ook dit voorlopig goed zit. ''Er is een goede werksfeer, maar er is duidelijk onderscheid tussen binnen en buiten de lijnen. Er zijn hier veel hartelijke mensen met veel voetbalhumor. Tot nu toe ben ik telkens laat thuis na een training.''